More Boxes (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (29 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: more
cs: více

en: default
cs: výchozí

en: term
cs: podmínka

en: All
cs: Vše

en: Block
cs: Blok

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Term
cs: Termín

en: Node Type
cs: Typ uzlu

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Desc
cs: Sestupně

en: group
cs: skupina

en: Table
cs: Tabulka

en: Link URL
cs: URL odkazu

en: Class
cs: Třída

en: Filters
cs: Filtry

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Browse
cs: Procházet

en: Teasers
cs: Upoutávky

en: Image path
cs: Ceska k obrázku

en: Apply
cs: Použít

en: Sort
cs: Řazení

en: Use pager
cs: Použít stránkování

en: Offset
cs: Posun

en: Link title
cs: Název odkazu

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Asc
cs: Vzestupně
