More Boxes (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Title
fr: Titre

en: more
fr: plus

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: default
fr: défaut

en: term
fr: terme

en: All
fr: Tout

en: Block
fr: Bloc

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Term
fr: Terme

en: Node Type
fr: Type de nœud

en: Sort order
fr: Ordre de tri

en: group
fr: groupe

en: Table
fr: Tableau

en: Link URL
fr: Url du Lien

en: Class
fr: Classe

en: Filters
fr: Filtres

en: Defaults
fr: Paramètres par défaut

en: Sort by
fr: Trier par

en: Browse
fr: Parcourir

en: Teasers
fr: Accroches

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: banner
fr: bannière

en: Image path
fr: Chemin de l'image

en: Apply
fr: Appliquer

en: Sort
fr: Trier

en: Use pager
fr: Utiliser la pagination

en: Offset
fr: Décalage

en: Node Images
fr: Node images

en: Link title
fr: Titre du lien

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Exposed filters
fr: Filtres exposés

en: Cannot save box without a specified delta.
fr: Impossible d'enregistrer la boîte sans un delta spécifié.
