More Boxes (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: more
ja: 続き

en: Reset
ja: リセット

en: default
ja: デフォルト

en: term
ja: ターム

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Term
ja: ターム

en: Sort order
ja: 並び順

en: Desc
ja: 降順

en: group
ja: グループ

en: Table
ja: テーブル

en: Link URL
ja: リンク URL

en: Class
ja: クラス

en: Filters
ja: フィルター

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Browse
ja: ブラウズ

en: Teasers
ja: ティーザー

en: Features
ja: フィーチャー

en: Image path
ja: イメージパス

en: Apply
ja: 適用

en: Sort
ja: 並べ替え

en: Use pager
ja: ページャーを使用

en: Offset
ja: オフセット

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順
