More Boxes (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: more
uk: ще

en: Reset
uk: Скинути

en: default
uk: замовчування

en: term
uk: термін

en: All
uk: Все

en: Block
uk: Блок

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Term
uk: Термін

en: Node Type
uk: Тип матеріалу

en: Sort order
uk: Впорядкування

en: Desc
uk: Спад

en: group
uk: група

en: Table
uk: Таблиця

en: Link URL
uk: URL-адреса посилання

en: Class
uk: Клас

en: Filters
uk: Фільтри

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Browse
uk: Огляд

en: Teasers
uk: Анонси

en: Features
uk: Властивості

en: banner
uk: баннер

en: Image path
uk: Шлях до зображення

en: Apply
uk: Застосувати

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: Use pager
uk: Використовувати сторінковий навіґатор

en: Offset
uk: Зміщення

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Exposed filters
uk: Розкриті фільтри

en: Asc
uk: Зрост

en: Sort type
uk: Впорядкувати тип

en: in
uk: у
