Mosaik (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: updated
bn: আপডেটকৃত

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Menu
bn: মেনু

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Translate
bn: অনুবাদ
