Mosaik (7.x-1.0) - en to bs translation catalogue (45 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Save
bs: Sačuvaj

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Menu
bs: Meni

en: Are you sure you want to delete %title?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati %title?

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Roles
bs: Uloge

en: Contains
bs: Sadrži

en: configure
bs: podesi

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Apply
bs: Primjeni

en: Autocomplete text field
bs: Auto-kompletirajuće tekst polje

en: Permission
bs: Dozvole

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Text to display
bs: Tekst za prikaz

en: Translate
bs: Prevedi

en: add translation
bs: dodaj prevod

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Delete link
bs: Obriši link

en: Edit link
bs: Izmjeni link

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
bs: %name: netačan naslov. Provjerite svoj izbor.

en: %name: invalid input.
bs: %name: neispravan unos.
