Mosaik (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (61 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: updated
da: opdateret

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Access
da: Adgang

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Roles
da: Roller

en: Contains
da: Indeholder

en: configure
da: indstil

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Apply
da: Udfør

en: Autocomplete text field
da: Tekstfelt med autofuldførelse

en: Permission
da: Tilladelse

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Behavior
da: Opførsel

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Clone link
da: Kopiér link

en: clone
da: klon

en: Translate
da: Oversæt

en: Entity type
da: Entity-type

en: <strong>@language_name</strong> (source)
da: <strong>@language_name</strong> (kilde)

en: add translation
da: tilføj oversættelse

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: Starts with
da: Starter med

en: Delete link
da: Slet-link

en: Show title
da: Vis titel

en: Edit link
da: Redigér-link

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
da: %name: misforhold i titel. Kontroller venligst dit valg.

en: %name: invalid input.
da: %name: ugyldigt input.

en: Asc
da: Stigende

en: Delete translation
da: Slet oversættelse
