Mosaik (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (72 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: more
fr: plus

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: updated
fr: mis à jour

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Views
fr: Vues

en: Access
fr: Accès

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Region
fr: Région

en: Layout
fr: Mise en page

en: Are you sure you want to delete %title?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %title ?

en: Block
fr: Bloc

en: Roles
fr: Rôles

en: Contains
fr: Contient

en: configure
fr: configurer

en: Sort by
fr: Trier par

en: Size of textfield
fr: Taille du champ texte

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Entity
fr: Entité

en: Permissions
fr: Droits

en: Apply
fr: Appliquer

en: Edit translation
fr: Éditer la traduction

en: Autocomplete text field
fr: Champ texte à autocomplétion

en: Permission
fr: Droit

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Sidebars
fr: Barres

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: Behavior
fr: Comportement

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Clone link
fr: Lien de clonage

en: clone
fr: cloner

en: Translate
fr: Traduire

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: add translation
fr: ajouter une traduction

en: Autocomplete matching
fr: Correspondance de l'autocomplétion

en: Starts with
fr: Commence par

en: Delete link
fr: Lien de suppression

en: Show title
fr: Afficher le titre

en: Edit link
fr: Lien de modification

en: Callback
fr: Procédure de rappel (callback)

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Create new translation
fr: Créer une nouvelle traduction

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
fr: %name : différence de titre. Veuillez vérifier votre sélection.

en: %name: invalid input.
fr: %name : saisie non valide.

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: There are no translations to be saved.
fr: Il n'y a aucune traduction à enregistrer.

en: Translation sets
fr: Jeux de traductions

en: Select translations
fr: Sélectionner les traductions

en: Master
fr: Principal

en: Save and translate
fr: Enregistrer et traduire

en: Delete translation
fr: Supprimer la traduction
