Mosaik (7.x-1.0) - en to gl translation catalogue (61 entries)

en: Title
gl: Título

en: delete
gl: eliminar

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Language
gl: Idioma

en: more
gl: máis

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: updated
gl: actualizado

en: File
gl: Ficheiro

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: Link
gl: Ligazón

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Save
gl: Gardar

en: Views
gl: Vistas

en: Access
gl: Acceso

en: View
gl: Ver

en: Path
gl: Ruta

en: Region
gl: Área

en: Menu
gl: Menú

en: Layout
gl: Disposición

en: n/a
gl: n/d

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Contains
gl: Contén

en: configure
gl: configurar

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: Permissions
gl: Permisos

en: Apply
gl: Aplicar

en: Autocomplete text field
gl: Campo de texto autocompletado

en: Permission
gl: Permiso

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: clone
gl: clon

en: Translate
gl: Traducir

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: <strong>@language_name</strong> (source)
gl: <strong>@language_name</strong> (fonte)

en: add translation
gl: engadir traducción

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Delete link
gl: Eliminar ligazón

en: Edit link
gl: Editar ligazón

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Create new translation
gl: Crear unha nova traducción

en: %name: invalid input.
gl: %name: entrada non permitida.

en: View mode
gl: Modo de vista
