Mosaik (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (66 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: updated
oc: mes a jorn

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Views
oc: Vistas

en: Access
oc: Accès

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Menu
oc: Menú

en: Layout
oc: Afichatge

en: n/a
oc: n/d

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Roles
oc: Ròtles

en: Contains
oc: Conten

en: configure
oc: configurar

en: Sort by
oc: Triar per

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Entity
oc: Entitat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Edit translation
oc: Editar la traduccion

en: Permission
oc: Dreit

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: clone
oc: clonar

en: Translate
oc: Traduire

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: <strong>@language_name</strong> (source)
oc: <strong>@language_name</strong> (font)

en: add translation
oc: apondre una traduccion

en: Starts with
oc: Commence per

en: Delete link
oc: Ligam de supression

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Create new translation
oc: Crear una novèla traduccion

en: %name: invalid input.
oc: %name : picada invalida.

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: There are no translations to be saved.
oc: I a pas cap de traduccion a enregistrar.

en: Translation sets
oc: Jòcs de traduccions

en: Select translations
oc: Seleccionar las traduccions

en: Master
oc: Maître

en: Save and translate
oc: Enregistrar e traduire

en: Delete translation
oc: Suprimir la traduccion
