Mosaik (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (74 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: more
pl: więcej

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: updated
pl: zaktualizowany

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Layout
pl: Układ

en: n/a
pl: n.d.

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Roles
pl: Role

en: Contains
pl: Zawiera

en: configure
pl: konfiguruj

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Entity
pl: Encja

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Filepath
pl: Ścieżka do pliku

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Edit translation
pl: Edytuj tłumaczenie

en: Autocomplete text field
pl: Pole tekstowe z podpowiedziami

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Clone link
pl: Odnośnik do klonowania

en: clone
pl: duplikuj

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Entity type
pl: Typ encji

en: <strong>@language_name</strong> (source)
pl: <strong>@language_name</strong> (język oryginału)

en: add translation
pl: dodaj tłumaczenie

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Show title
pl: Wyświetl tytuł

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Callback
pl: Wywołanie zwrotne

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Create new translation
pl: Utwórz nowe tłumaczenie

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
pl: %name: błąd w tytule. Sprawdź swój wybór.

en: %name: invalid input.
pl: %name: nieprawidłowe dane wejściowe.

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Translation sets
pl: Zbiory tłumaczeń

en: Master
pl: Główny

en: Save and translate
pl: Zapisz i tłumacz

en: Delete translation
pl: Usuń tłumaczenie
