Mosaik (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (60 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: updated
ro: actualizat

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Access
ro: Acces

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: Region
ro: Regiune

en: Menu
ro: Meniu

en: Layout
ro: Prezentare

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: Contains
ro: Conține

en: configure
ro: configurează

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Entity
ro: Entitate

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Apply
ro: Aplică

en: Permission
ro: Permisiune

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Translate
ro: Traducere

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ro: <strong>@language_name</strong> (sursă)

en: add translation
ro: adaugă traducere

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Delete translation
ro: Șterge traducere
