Mosaik (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (76 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Language
ru: Язык

en: more
ru: ещё

en: Disabled
ru: Отключено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: updated
ru: обновлено

en: File
ru: Файл

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Save
ru: Сохранить

en: Views
ru: Представление

en: Access
ru: Доступ

en: View
ru: Просмотр

en: Path
ru: Путь

en: Region
ru: Область

en: Menu
ru: Меню

en: Layout
ru: Макет

en: n/a
ru: н/д

en: Are you sure you want to delete %title?
ru: Вы действительно хотите удалить %title?

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Roles
ru: Роли

en: Contains
ru: Содержит

en: configure
ru: настроить

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Entity
ru: Сущность

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Apply
ru: Применить

en: Edit translation
ru: Редактировать перевод

en: Autocomplete text field
ru: Автодополняемое текстовое поле

en: Permission
ru: Право доступа

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Behavior
ru: Поведение

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Clone link
ru: Клонировать ссылку

en: clone
ru: клонировать

en: Translate
ru: Переводы

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ru: <strong>@language_name</strong> (источник)

en: add translation
ru: добавить перевод

en: Autocomplete matching
ru: Совпадение автодополнения

en: Starts with
ru: Начинается с

en: Delete link
ru: Ссылка на удаление

en: Show title
ru: Показывать надпись

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: Callback
ru: Обратный вызов

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Create new translation
ru: Создать новый перевод

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
ru: %name: заголовок ошибочный. Пожалуйста, проверьте свой выбор.

en: %name: invalid input.
ru: %name: неверный ввод.

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Translation sets
ru: Наборы переводов

en: Select translations
ru: Выберите переводы

en: Master
ru: Основной

en: Save and translate
ru: Сохранить и перевести

en: Delete translation
ru: Удалить перевод
