Mosaik (7.x-1.1) - en to el translation catalogue (65 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Access
el: Πρόσβαση

en: View
el: Προβολή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Region
el: Περιοχή

en: Menu
el: Μενού

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: n/a
el: δ/υ

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Contains
el: Περιέχει

en: configure
el: ρύθμιση

en: Desc
el: Φθί

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Permissions
el: Άδειες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Permission
el: Άδεια

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: <strong>@language_name</strong> (source)
el: <strong>@language_name</strong> (πηγή)

en: add translation
el: προσθέστε μετάφραση

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Callback
el: Επιστροφή κλήσης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Asc
el: Αύξ

en: Delete translation
el: Διαγραφή μετάφρασης

en: Entity display
el: Παρουσίαση οντότητας
