Mosaik (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (69 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: updated
fa: به‌روز شد

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Views
fa: نماها

en: Access
fa: دسترسی

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Region
fa: ناحیه

en: Menu
fa: منو

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: n/a
fa: هیچ

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Contains
fa: شاملِ

en: configure
fa: پیکربندی

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Apply
fa: تایید

en: Edit translation
fa: ویرایش ترجمه

en: Autocomplete text field
fa: فیلد متن تکمیل شونده خودکار

en: Permission
fa: مجوز

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Behavior
fa: رفتار

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Translate
fa: ترجمه

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: <strong>@language_name</strong> (source)
fa: <strong>@language_name</strong> (منبع)

en: add translation
fa: افزودن ترجمه

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: Bundle
fa: بسته

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Translation sets
fa: مجموعه ترجمه‌ها

en: Master
fa: مدیر

en: Entity display
fa: نمایش عنصر
