Mosaik (7.x-1.1) - en to is translation catalogue (53 entries)

en: Title
is: Titill

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: updated
is: uppfært

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Views
is: Gagnasýn

en: Access
is: Aðgangur

en: View
is: Skoða

en: Path
is: Slóð

en: Region
is: Svæði

en: Menu
is: Valmynd

en: Layout
is: Útlit

en: ID
is: Kenni

en: n/a
is: á ekki við

en: Are you sure you want to delete %title?
is: Ertu viss um að þú viljir eyða %title?

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Hlutverk

en: Contains
is: Inniheldur

en: configure
is: stilla

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Permissions
is: Réttindi

en: Apply
is: Virkja

en: Permission
is: Réttindi

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: - Select -
is: - Velja -

en: clone
is: klóna

en: Translate
is: Þýða

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Delete link
is: Eyða tengli

en: Show title
is: Sýna titil

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
