Mosaik (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (72 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Language
ja: 言語

en: more
ja: 続き

en: Disabled
ja: 無効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: updated
ja: 更新

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Views
ja: ビュー

en: Access
ja: アクセス

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Region
ja: リージョン

en: Menu
ja: メニュー

en: Layout
ja: レイアウト

en: n/a
ja: 利用不可

en: Are you sure you want to delete %title?
ja: 本当に、%title を削除してもよろしいですか？

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Roles
ja: 役割

en: Contains
ja: 含む

en: configure
ja: 設定

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Permissions
ja: 権限

en: Apply
ja: 適用

en: Autocomplete text field
ja: 自動補完テキストフィールド

en: Permission
ja: 権限

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Behavior
ja: 動作

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: clone
ja: 複製

en: Translate
ja: 翻訳

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ja: <strong>@language_name</strong> （元）

en: add translation
ja: 翻訳の追加

en: Autocomplete matching
ja: 自動補完の一致

en: Starts with
ja: ～で始まる

en: Bundle
ja: バンドル

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: Callback
ja: コールバック

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Create new translation
ja: 翻訳を作成

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Asc
ja: 昇順

en: Translation sets
ja: 翻訳セット

en: Master
ja: マスター

en: Save and translate
ja: 保存と翻訳

en: Delete translation
ja: 翻訳の削除

en: Entity display
ja: エンティティのディスプレイ
