Mosaik (7.x-1.2) - en to bo translation catalogue (62 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: delete
bo: བསུབ

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: more
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་པ།

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Access
bo: བེད་སྤྱོད

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Are you sure you want to delete %title?
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་%title་སུབ་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Contains
bo: ཚུད་པ

en: configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Size of textfield
bo: ཡི་གེ་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཞེང་ཚད

en: ‹ previous
bo: ‹ སྔོན་མ

en: next ›
bo: འོག་མ ›

en: Permissions
bo: སྤྱོད་དབང

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Edit translation
bo: འགྱུར་ཡིག་རྩོམ་སྒྲིག

en: Permission
bo: སྤྱོད་དབང

en: « first
bo: « ངོས་དང་པོ

en: last »
bo: ངོས་རྗེས་མ »

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Text to display
bo: མངོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ

en: Translate
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱེད

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: <strong>@language_name</strong> (source)
bo: <strong>@language_name</strong> ༼ཡིག་སྒྱུར་ཁུངས༽

en: add translation
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཁ་སྣོན

en: Autocomplete matching
bo: རང་འགུལ་ངང་ཟླ་སྒྲིག

en: Starts with
bo: འགོ་རྩོམ་བྱེད

en: Delete link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བསུབ་ཁ

en: Edit link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བཟོ་བཅོས

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
