Mosaik (7.x-1.2) - en to cs translation catalogue (63 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Language
cs: Jazyk

en: more
cs: více

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: updated
cs: aktualizováno

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: Access
cs: Přístup

en: View
cs: Zobrazit

en: Path
cs: Cesta

en: n/a
cs: není

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě odstranit %title?

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Roles
cs: Role

en: Contains
cs: Obsahuje

en: configure
cs: nastavení

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Apply
cs: Použít

en: Autocomplete text field
cs: Textového pole s automatickým dokončováním

en: Permission
cs: Oprávnění

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: clone
cs: klonovat

en: Translate
cs: Přeložit

en: Entity type
cs: Typ entity

en: <strong>@language_name</strong> (source)
cs: <strong>@language_name</strong> (zdroj)

en: add translation
cs: přidat překlad

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Delete link
cs: Odkaz "smazat"

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
cs: %name: neshoda v názvu. Zkontrolujte výběr.

en: %name: invalid input.
cs: %name: neplatný vstup.

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Delete translation
cs: Smazat překlad

en: Entity display
cs: Zobrazení entity
