Mosaik (7.x-1.2) - en to mr translation catalogue (41 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: updated
mr: अद्ययावत झाले

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Views
mr: याद्या

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Layout
mr: मांडणी

en: ID
mr: आय डी

en: Are you sure you want to delete %title?
mr: तुम्हाला खात्री आहे का हे %title मिटवायचा आहे ?

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती

en: Entity display
mr: एंटिटी डिस्प्ले
