Mosaik (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (71 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: updated
sv: uppdaterad

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Views
sv: Vyer

en: Access
sv: Åtkomst

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Menu
sv: Meny

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Are you sure you want to delete %title?
sv: Är du säker på att du vill radera %title?

en: Page
sv: Sida

en: Roles
sv: Roller

en: Contains
sv: Innehåller

en: configure
sv: konfigurera

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Apply
sv: Applicera

en: Edit translation
sv: Redigera översättning

en: Autocomplete text field
sv: Automatiskt kompletterande textfält

en: Permission
sv: Behörighet

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Behavior
sv: Beteende

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Clone link
sv: Klona-länk

en: clone
sv: klona

en: Translate
sv: Översätt

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: <strong>@language_name</strong> (source)
sv: <strong>@language_name</strong> (källa)

en: add translation
sv: lägg till översättning

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Show title
sv: Visa titel

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Callback
sv: Återanrop

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
sv: %name: titel stämmer inte. Var vänlig kontrollera ditt urval.

en: %name: invalid input.
sv: %name: ogiltig inmatning.

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Delete translation
sv: Radera översättning

en: Entity display
sv: Visning av objekt
