Mosaik (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (63 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: updated
ar: التحديث

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Views
ar: الرؤى

en: Access
ar: الوصول

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Region
ar: المنطقة

en: Menu
ar: القائمة

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Contains
ar: يحتوي

en: configure
ar: ضبط

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Apply
ar: تطبيق

en: Permission
ar: الصلاحية

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: - Select -
ar: - اختر -

en: clone
ar: استنساخ

en: Translate
ar: ترجمة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ar: <strong>@language_name</strong> (الأصل)

en: add translation
ar: إضافة ترجمة

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: - All -
ar: - الكل -

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Entity display
ar: عرض الكيان
