Mosaik (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (84 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: more
uk: ще

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: updated
uk: оновлено

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Views
uk: Види

en: Access
uk: Доступ

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Region
uk: Область

en: Menu
uk: Меню

en: Layout
uk: Макет

en: n/a
uk: н/д

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Roles
uk: Ролі

en: Contains
uk: Містить

en: configure
uk: налаштувати

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Filepath
uk: Шлях до файлу

en: Apply
uk: Застосувати

en: Edit translation
uk: Редагувати переклад

en: Autocomplete text field
uk: Автодоповнюване текстове поле

en: Permission
uk: Повноваження

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Sidebars
uk: Бічні панелі

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Behavior
uk: Поведінка

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Clone link
uk: Клонувати посилання

en: clone
uk: клонувати

en: Translate
uk: Перекласти

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: <strong>@language_name</strong> (source)
uk: <strong>@language_name</strong> (джерело)

en: add translation
uk: додати переклад

en: Autocomplete matching
uk: Збіг автодоповнення

en: Starts with
uk: Починається з

en: Bundle
uk: Пакет

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: Show title
uk: Показувати заголовок

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: Callback
uk: Зворотний виклик

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Create new translation
uk: Створити новий переклад

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
uk: %name: відмінність заголовку. Будь ласка, перевірте ваш вибір.

en: %name: invalid input.
uk: %name: неправильне введення

en: Title type
uk: Тип заголовка

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Asc
uk: Зрост

en: There are no translations to be saved.
uk: Переклади для збереження відсутні.

en: Translation sets
uk: Набори перекладів

en: Select translations
uk: Оберіть переклади

en: Master
uk: Головне

en: Save and translate
uk: Зберегти та перекласти

en: Delete translation
uk: Видалити переклад

en: saved
uk: збережено

en: Entity display
uk: Відображення сутності
