Drupal Most Popular (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Email
bn: ইমেইল

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Year
bn: বছর

en: Block
bn: ব্লক

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন

en: Forum
bn: ফোরাম

en: Print
bn: প্রিন্ট
