Drupal Most Popular (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Enabled
fr: Activé

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Back
fr: Précédent

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add
fr: Ajouter

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Configure
fr: Configurer

en: Email
fr: Courriel

en: Error
fr: Erreur

en: Year
fr: Année

en: Block
fr: Bloc

en: Database
fr: Base de données

en: Month
fr: Mois

en: Domain
fr: Domaine

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: Shared
fr: Partagé

en: Pending
fr: En attente

en: No results found
fr: Aucun résultat trouvé

en: Interval
fr: Intervalle

en: New
fr: Nouveau

en: Save Configuration
fr: Enregistrer la Configuration

en: Blocks
fr: Blocs

en: Secret Key
fr: Clé secrète

en: Local
fr: Locale

en: Print
fr: Imprimer

en: Remote
fr: A distance

en: Intervals
fr: Intervalles

en: Style settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Configured
fr: Configuré

en: Block: @title
fr: Bloc : @title

en: Entity Types
fr: Types d'entités

en: Machine Name
fr: Nom système

en: local
fr: locale

en: Service Name
fr: Nom du service

en: Paths to exclude
fr: Chemins à exclure
