Drupal Most Popular (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Email
hi: ईमेल

en: Error
hi: त्रुटि

en: Options
hi: विकल्प

en: Year
hi: वर्ष

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Database
hi: डेटाबेस

en: OK
hi: ठीक है

en: Month
hi: माह

en: Day
hi: दिन

en: Forum
hi: फोरम

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: No results found
hi: कोई परिणाम नहीं मिले

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: New
hi: नया

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Print
hi: छापा
