Drupal Most Popular (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (35 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Actions
oc: Accions

en: Enabled
oc: Activat

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Back
oc: Precedent

en: Save
oc: Enregistrar

en: Add
oc: Apondre

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Options
oc: Opcions

en: Year
oc: Annada

en: Block
oc: Blòt

en: Database
oc: Basa de donadas

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Month
oc: Mes

en: Domain
oc: Domeni

en: Day
oc: Jorn

en: Shared
oc: Partejat

en: Pending
oc: En espèra

en: New
oc: Novèl

en: Blocks
oc: Blòts

en: Services
oc: Servicis

en: Local
oc: Locale

en: Print
oc: Impression

en: Style settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Machine Name
oc: Nom sistèma
