Drupal Most Popular (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: سجل

en: Actions
fa: عملکردها

en: Enabled
fa: فعال

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Password
fa: رمز

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: ID
fa: هویت

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Error
fa: خطا

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Year
fa: سال

en: Block
fa: قالبک

en: Database
fa: مخزن داده

en: OK
fa: موافقت

en: Month
fa: ماه

en: Domain
fa: دامنه

en: Day
fa: روز

en: Forum
fa: انجمن

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: Print
fa: چاپ
