Drupal Most Popular (7.x-1.0) - en to te translation catalogue (26 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Type
te: రకం

en: List
te: జాబితా

en: Actions
te: చర్యలు

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: This action cannot be undone.
te: ఈ చర్యను రద్దు చేయడం సాధ్యం కాదు.

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Weight
te: భారం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Back
te: వెనక్కి

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Add
te: చేర్చు

en: Unknown
te: తెలియని

en: Configure
te: స్వరూపించు

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Error
te: సమస్య

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Year
te: సంవత్సరం

en: Database
te: డేటాబేస్

en: OK
te: సరే

en: Month
te: నెల

en: Week
te: వారం

en: Day
te: రోజు

en: Forum
te: చర్చావేదిక
