Drupal Most Popular (7.x-1.0) - en to th translation catalogue (30 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Back
th: กลับ

en: Save
th: บันทึก

en: Add
th: เพิ่ม

en: ID
th: ไอดี

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Email
th: อีเมล

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Year
th: ปี

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Month
th: เดือน

en: Domain
th: โดเมน

en: Week
th: 1 อาทิตย์

en: Day
th: วัน

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: Blocks
th: บล็อค

en: Print
th: พิมพ์

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง
