Drupal Most Popular (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (38 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Type
vi: Kiểu

en: List
vi: Danh sách

en: Actions
vi: Thao tác

en: Enabled
vi: Bật

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Back
vi: Trở lại

en: Save
vi: Lưu

en: Add
vi: Thêm

en: User Name
vi: Tên người dùng

en: ID
vi: Mã

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Error
vi: Lỗi

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Year
vi: Năm

en: Block
vi: Khối

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Month
vi: Tháng

en: Domain
vi: Miền

en: Week
vi: Tuần

en: Day
vi: Ngày

en: Forum
vi: Diễn đàn

en: Pending
vi: Đang treo

en: No results found
vi: Không tìm thấy

en: New
vi: Mới

en: Save Configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Blocks
vi: Khối

en: Local
vi: Cục bộ

en: Print
vi: In

en: Remote
vi: Bỏ

en: Machine Name
vi: Tên nội bộ
