Drupal Most Popular (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Enabled
id: Aktif

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Error
id: Kesalahan

en: Options
id: Opsi

en: Year
id: Tahun

en: Block
id: Blok

en: Month
id: Bulan

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Pending
id: Tertunda

en: New
id: Baru

en: Blocks
id: Blok

en: Secret Key
id: Kunci Rahasia

en: Services
id: Layanan

en: Print
id: Cetak

en: Style settings
id: Pengaturan gaya

en: Machine Name
id: Nama Mesin
