Drupal Most Popular (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Enabled
it: Attivato

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: Error
it: Errore

en: Options
it: Opzioni

en: Year
it: Anno

en: Block
it: Blocco

en: Month
it: Mese

en: Domain
it: Dominio

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Pending
it: In sospeso

en: Interval
it: Intervallo

en: New
it: Nuovo

en: Blocks
it: Blocchi

en: Print
it: Stampa

en: Style settings
it: Impostazioni dello stile

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Service Name
it: Nome Servizio
