Drupal Most Popular (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Enabled
ja: 有効

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Back
ja: 戻る

en: Save
ja: 保存

en: Add
ja: 追加

en: User Name
ja: ユーザー名

en: Unknown
ja: 不明

en: Configure
ja: 設定

en: Email
ja: メール

en: Error
ja: エラー

en: Options
ja: オプション

en: Year
ja: 年

en: Block
ja: ブロック

en: Database
ja: データベース

en: Month
ja: 月

en: Domain
ja: ドメイン

en: Week
ja: 週

en: Day
ja: 日

en: Forum
ja: フォーラム

en: Shared
ja: 共有

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Interval
ja: 間隔

en: New
ja: 新

en: Blocks
ja: ブロック

en: Services
ja: サービス

en: Print
ja: 印刷

en: Max Results
ja: 最大結果

en: Intervals
ja: 間隔

en: Style settings
ja: スタイルの設定

en: Machine Name
ja: システム内部名称
