mothership (7.x-2.0) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Menu
bn: মেনু

en: read more
bn: আরও পড়ুন

en: This field is required.
bn: এই ফিল্ডটি আবশ্যক।

en: log out
bn: প্রস্থান
