mothership (7.x-2.0) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: left sidebar
cy: ystlysfar chwith

en: right sidebar
cy: ystlysfar dde

en: edit
cy: golygu

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Menu
cy: Dewislen

en: read more
cy: darllen mwy

en: configure
cy: ffurfweddu

en: This field is required.
cy: Mae'r maes yma'n ofynnol.

en: by
cy: drwy
