mothership (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (63 entries)

en: Home
da: Hjem

en: left sidebar
da: venstre sidepanel

en: right sidebar
da: højre sidepanel

en: footer
da: sidefod

en: edit
da: redigér

en: content top
da: indhold top

en: content bottom
da: indhold bund

en: header
da: sidehovede

en: read more
da: læs mere

en: configure
da: indstil

en: This field is required.
da: Dette felt er obligatorisk.

en: comments
da: kommentarer

en: by
da: af

en: edit block
da: rediger blok

en: edit the content of this block
da: rediger blokkens indhold

en: configure this block
da: indstil blokken

en: edit menu
da: rediger menu

en: edit the menu that defines this block
da: rediger menuen som definerer blokken

en: node region one
da: node region et

en: node region two
da: node region to

en: log out
da: log ud

en: "Tipl Phiphs" CSS Cleanup
da: "Tipl Phiphs" CSS-oprydning

en: Add path based class
da: Tilføj sti-baseret klasse

en: Add action based classes: edit, delete
da: Tilføj handlingsbaserede klasser: edit, delete

en: add node
da: tilføj node

en: add sticky
da: tilføj sticky

en: add node-unpublished
da: tilføj node-unpublished

en: add promoted
da: tilføj promoted

en: node: content type
da: node: indholdstype

en: id - generate a #node-nid
da: id - generér et #node-nid

en: add block
da: tilføj blok

en: add module name
da: tilføj modulnavn

en: add odd / even  in the region region-odd / region-even
da: tilføj odd/even i regionen region-odd/region-even

en: add  region region-count-x
da: tilføj region region-count-x

en: add block-logged-in
da: tilføj block-logged-in

en: add block-front
da: tilføj block-front

en: add odd / even for all blocks
da: tilføj odd/even til alle blokke

en: add  count for all blocks count-x
da: tilføj tæller til alle blokke count-x

en: id - generate a id for the block
da: id - generér en id for blokken

en: add comment
da: tilføj comment

en: add new
da: tilføj new

en: add status
da: tilføj status

en: add first
da: tilføj first

en: add last
da: tilføj last

en: add odd even
da: tilføj odd even

en: add front
da: tilføj front

en: add logged-in
da: tilføj logged-in

en: add user-
da: tilføj user-

en: add first & last classes from views list
da: tilføj first- & last-klasser til views-lister

en: add odd / even class
da: tilføj odd/even-klasse

en: Change views title fields markup
da: Skift markup for views-titler

en: Detection is based on the label text "#header". .. this is a hack I know!
da: Sporing baseres på label-teksten "#header". Dette er et hack!

en: Title format markup
da: Titel-markup

en: menus  ul gets a class=menu
da: menu-ul får klassen menu

en: add a baseclass to the menus
da: tilføj en basisklasse til menuerne

en: add  leaf  & expanded class to the li
da: tilføj leaf- & expanded-klasser til li

en: add a active class for the li
da: tilføj en active-klasse til li

en: adds a first & last class in the li
da: tilføj first- & last-klasser til li

en: add a baseclasses to links -primary & secundary
da: tilføj en basisklasse til links -primary & -secondary

en: misc stuff
da: forskellige ting

en: Remove first & last classes from item lists
da: Fjern fiest- & last-klasser fra elementlister

en: Sneaky Features
da: Listige features

en: add regions to nodes
da: tilføj regioner til noder
