mothership (7.x-2.0) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Home
fa: خانه

en: left sidebar
fa: نوار جنبی سمت چپ

en: right sidebar
fa: نوار جنبی سمت راست

en: footer
fa: پاورقی

en: edit
fa: ویرایش

en: content top
fa: بالای محتوا

en: content bottom
fa: پایین محتوا

en: header
fa: سر صفحه

en: Views
fa: نماها

en: Menu
fa: منو

en: read more
fa: بیشتر بخوانید

en: configure
fa: پیکربندی

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: comments
fa: دیدگاه‌ها

en: by
fa: توسط

en: edit block
fa: ویرایش بلوک

en: edit menu
fa: ویرایش منو

en: log out
fa: خروج

en: add block
fa: افزودن بلوک
