mothership (7.x-2.0) - en to gl translation catalogue (16 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: left sidebar
gl: barra lateral esquerda

en: right sidebar
gl: barra lateral dereita

en: footer
gl: pé

en: edit
gl: editar

en: header
gl: cabeceira

en: Views
gl: Vistas

en: Menu
gl: Menú

en: read more
gl: ler máis

en: configure
gl: configurar

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: comments
gl: comentarios

en: by
gl: por

en: edit menu
gl: editar menú

en: log out
gl: saír

en: add block
gl: engadir bloque
