mothership (7.x-2.0) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: left sidebar
hi: बाएं साइडबार

en: right sidebar
hi: दाहिनी ओर का साइडबार

en: footer
hi: पादलेख

en: edit
hi: संपादन करें

en: header
hi: शीर्षलेख

en: Views
hi: द्रश्य

en: Menu
hi: सूची

en: read more
hi: और अधिक पढें।

en: configure
hi: विन्यास करें

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: comments
hi: टिप्पणियाँ

en: by
hi: द्बारा
