mothership (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Home
id: Beranda

en: left sidebar
id: sidebar kiri

en: right sidebar
id: sidebar kanan

en: footer
id: catatan kaki

en: header
id: Header

en: Views
id: View

en: read more
id: lainnya

en: configure
id: konfigurasi

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: comments
id: komentar

en: by
id: oleh

en: edit menu
id: sunting menu
