mothership (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: left sidebar
it: barra laterale sinistra

en: right sidebar
it: barra laterale destra

en: footer
it: messaggio a piè di pagina

en: edit
it: modifica

en: header
it: intestazione

en: Views
it: Viste

en: read more
it: leggi tutto

en: configure
it: configura

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: comments
it: commenti

en: by
it: da

en: edit block
it: modifica blocco

en: edit the content of this block
it: modifica il contenuto di questo blocco

en: configure this block
it: configura questo blocco

en: edit menu
it: modifica menu

en: edit the menu that defines this block
it: modifica il menu che definisce questo blocco
