mothership (7.x-2.0) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: left sidebar
nl: linker zijbalk

en: right sidebar
nl: rechter zijbalk

en: footer
nl: voet

en: edit
nl: bewerken

en: content top
nl: inhoud bovenkant

en: content bottom
nl: inhoud onderkant

en: header
nl: kop

en: Views
nl: Overzichten

en: read more
nl: lees verder

en: configure
nl: instellen

en: This field is required.
nl: Dit veld is verplicht.

en: comments
nl: reacties

en: by
nl: door

en: edit block
nl: blok bewerken

en: edit the content of this block
nl: De inhoud van dit blok bewerken

en: configure this block
nl: Dit blok instellen

en: edit menu
nl: menu bewerken

en: edit the menu that defines this block
nl: Het menu bewerken dat dit blok definieert

en: log out
nl: uitloggen

en: add comment
nl: commentaar toevoegen
