mothership (7.x-2.0) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: left sidebar
pl: lewa kolumna boczna

en: right sidebar
pl: prawa kolumna boczna

en: footer
pl: stopka

en: edit
pl: edytuj

en: content top
pl: nad treścią

en: content bottom
pl: pod treścią

en: header
pl: nagłówek

en: Views
pl: Widoki

en: read more
pl: czytaj więcej

en: configure
pl: konfiguruj

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: comments
pl: komentarzy

en: by
pl: dodany przez

en: edit block
pl: edytuj blok

en: edit the content of this block
pl: edytuj zawartość tego bloku

en: configure this block
pl: zmień ustawienia bloku

en: edit menu
pl: edytuj menu

en: edit the menu that defines this block
pl: edytuj menu, które określa ten blok
