mothership (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Home
pt: Início

en: left sidebar
pt: barra lateral esquerda

en: right sidebar
pt: barra lateral direita

en: footer
pt: rodapé

en: edit
pt: editar

en: content top
pt: acima do conteúdo

en: content bottom
pt: abaixo do conteúdo

en: header
pt: cabeçalho

en: read more
pt: leia mais

en: configure
pt: configurar

en: This field is required.
pt: Este campo é obrigatório.

en: comments
pt: comentários

en: by
pt: escrito por

en: edit block
pt: editar bloco

en: edit the content of this block
pt: editar o conteúdo deste bloco

en: configure this block
pt: configurar este bloco

en: edit menu
pt: editar menu

en: edit the menu that defines this block
pt: editar o menu que define este bloco
