mothership (7.x-2.0) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Home
ru: Главная

en: left sidebar
ru: левая колонка

en: right sidebar
ru: правая колонка

en: footer
ru: подвал

en: edit
ru: изменить

en: content top
ru: над содержимым

en: content bottom
ru: под содержимым

en: header
ru: шапка

en: Views
ru: Представление

en: Menu
ru: Меню

en: read more
ru: подробнее

en: configure
ru: настроить

en: This field is required.
ru: Это поле обязательно для заполнения.

en: comments
ru: комментарии

en: by
ru: автор

en: edit block
ru: Ред. блок

en: edit the content of this block
ru: редактировать содержимое этого блока

en: edit menu
ru: редактировать меню

en: edit the menu that defines this block
ru: редактировать меню, содержащееся в этом блоке

en: add block
ru: добавить блок
