mothership (7.x-2.0) - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: left sidebar
vi: cột trái

en: right sidebar
vi: cột phải

en: edit
vi: sửa

en: read more
vi: xem thêm

en: configure
vi: cấu hình

en: This field is required.
vi: Trường dữ liệu này là bắt buộc.

en: by
vi: bởi

en: edit menu
vi: sửa trình đơn

en: log out
vi: Đăng xuất
