mothership (7.x-2.3-beta3) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Home
uk: Головна

en: Pages
uk: Сторінки

en: Register
uk: Реєстрація

en: Forgot password?
uk: Забули пароль?

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: footer
uk: нижній колонтитул

en: Comments
uk: Коментарі

en: Categories
uk: Категорії

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: up
uk: вгору

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: header
uk: верхній колонтитул

en: Help
uk: Довідка

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Last
uk: Останній

en: Uninstall
uk: Видалити

en: Order
uk: Послідовність

en: bottom
uk: знизу

en: top
uk: зверху

en: left
uk: зліва

en: right
uk: справа

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Menus
uk: Меню

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Page Top
uk: Верх сторінки

en: Page Bottom
uk: Низ сторінки

en: @current of @max
uk: @current з @max

en: No modules are available to uninstall.
uk: Доступні для видалення модулі відсутні.

en: Sidebar First
uk: Перша бічна панель

en: Subscribe to @feed-title
uk: Підписатися на @feed-title

en: Requires: !module-list
uk: Вимагає: !module-list

en: Required by: !module-list
uk: Необхідний для: !module-list

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar Second
uk: Друга бічна панель

en: Header Second
uk: Другий верхній колонтитул

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
uk[0]: Щоб видалити модуль @module, спочатку необхідно видалити наступний модуль: @required_modules
uk[1]: Щоб видалити модуль @module, спочатку необхідно видалити наступні модулі: @required_modules
uk[2]: Щоб видалити модуль @module, спочатку необхідно видалити наступні модулі: @required_modules

en: middle
uk: середина

en: main
uk: головний

en: Create a new user account
uk: Створити новий обліковий запис користувача

en: Book Navigation
uk: Навіґація по книзі

en: Node Classes & $links
uk: Класи матеріалу та $links

en: Field classes
uk: Класи поля

en: Placeholders
uk: Заповнювачі

en: Get a new password
uk: Отримати новий пароль

en: Written by
uk: Автори
