mothership (7.x-2.3) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Home
ja: ホーム

en: Pages
ja: ページ

en: Register
ja: 登録

en: Forgot password?
ja: パスワードお忘れですか？

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: footer
ja: フッター

en: Comments
ja: コメント

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Login
ja: ログイン

en: Date
ja: 日付

en: Search
ja: 検索

en: Name
ja: 名前

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: up
ja: 上

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: header
ja: ヘッダー

en: Help
ja: ヘルプ

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Last
ja: 最後

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Order
ja: オーダー

en: 1 new | @count new
ja[0]: 新規 1
ja[1]: 新規 @count

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: @time ago
ja: @time 前

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: Menus
ja: メニュー

en: !title: !required
ja: !title： !required

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: No comments available.
ja: コメントはありません。

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: New posts
ja: 新しい投稿

en: Rebuild theme registry on every page.
ja: 全てのページでテーマレジストリを再構築する。

en: @current of @max
ja: 全 @max ページ中 @current ページ目

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: No modules are available to uninstall.
ja: アンインストールできるモジュールはありません。

en: No new posts
ja: 新しい投稿はありません。

en: Subscribe to @feed-title
ja: @feed-title を購読する

en: Requires: !module-list
ja: !module-list が必要

en: Required by: !module-list
ja: !module-list に必要

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
ja[0]: @moduleをアンインストールするには、@required_modulesをアンインストールする必要があります。
ja[1]: @moduleをアンインストールするには、@required_modulesをアンインストールする必要があります。

en: main
ja: メイン
