mothership (7.x-2.3) - en to ru translation catalogue (66 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: Home
ru: Главная

en: Pages
ru: Страницы

en: Register
ru: Регистрация

en: Forgot password?
ru: Забыли пароль?

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: footer
ru: подвал

en: Comments
ru: Комментарии

en: Categories
ru: Категории

en: Login
ru: Логин

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Name
ru: Название

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: up
ru: Вверх

en: Go to parent page
ru: На родительскую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: header
ru: шапка

en: Help
ru: Справка

en: Last post
ru: Последняя публикация

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Last
ru: Последний

en: Uninstall
ru: Удалить

en: Order
ru: Порядок

en: bottom
ru: снизу

en: top
ru: сверху

en: left
ru: слева

en: right
ru: справа

en: 1 new | @count new
ru[0]: 1 новый
ru[1]: @count новых
ru[2]: @count[2] новых

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: @time ago
ru: @time назад

en: Topics
ru: Темы

en: Posts
ru: Сообщения

en: Menus
ru: Меню

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: No comments available.
ru: Комментарии отсутствуют.

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: New posts
ru: Новые сообщения

en: changed
ru: изменено

en: Page Top
ru: Верх страницы

en: Page Bottom
ru: Низ страницы

en: @current of @max
ru: @current из @max

en: Search form
ru: Форма поиска

en: No modules are available to uninstall.
ru: Нет доступных для удаления модулей.

en: No new posts
ru: Нет новых сообщений

en: Sidebar First
ru: Первая боковая панель

en: Register a new account
ru: Зарегистрировать новую учётную запись

en: Subscribe to @feed-title
ru: Подписаться на @feed-title

en: Requires: !module-list
ru: Зависит от !module-list

en: Required by: !module-list
ru: Требуется для !module-list

en: Return to the !site_name home page
ru: На главную страницу сайта !site_name

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Sidebar Second
ru: Вторая боковая панель

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
ru[0]: Чтобы удалить @module, сначала нужно удалить модуль @required_modules
ru[1]: Чтобы удалить @module, сначала нужно удалить модули: @required_modules
ru[2]: Чтобы удалить @module, сначала нужно удалить модули: @required_modules

en: !site_name logo
ru: Логотип сайта !site_name

en: middle
ru: посредине

en: Create a new user account
ru: Создать новую учётную запись пользователя

en: Node Classes & $links
ru: Классы материала и $links

en: Field classes
ru: Классы полей

en: Get a new password
ru: Получить новый пароль
